Pirinç Boru İzmir

 

Pirinç işlenme açısından en kolay metaldir ve bu da seçtiğiniz şekle veya stile kolayca kalıplanabileceği anlamına gelir. Pirinç, eski veya gravürde usta zanaatkarlar tarafından madalyalar, plaketler, kupalar ve isim levhaları üzerine çakışmalar yaptığını görürüz. Pirinç, desenleri metal üzerine kazımak, el aletleriyle bile çalışmaya olanak tanıyan bir metaldir.

Pirinç ayrıca manyetik değildir, bu da onu saatlerin ve elektrik devresi bileşenlerinin üretiminde önemli bir bileşen haline getirir. Pirinç, esas olarak hem yumuşaklık hem de mukavemet sağlayan bir kombinasyon olan çinko ve bakırdan oluştuğunu biliyorsunuzdur. Pirinç, düşük erime noktası nedeniyle yumuşaktır, bu da metalin pirinç borular gibi çeşitli şekillerde ürün oluşturulmasını sağlar. Öte yandan pirinç, mukavemeti ile tanınır ve sağlam bir metal gerektiren hemen hemen her şey için mükemmel bir seçimdir.

Pirinç Boru ve Kullanımı

Pirinç boru parçalarını ve bir dizi ürün için kullanma mümkündür. Örneğin; ısmarlama çubuk ayak rayları, raylı perde çubukları, korkuluklar, duş perdesi çubukları, havlu çubukları ve çok daha fazlasını söylemek mümkün.

70/30 bir pirinç boru, İzmir’ de sık sık karşılaşacağınız bir pirinç türüdür. Genellikle 12 inç uzunluğundadır ve özel ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz çeşitli çap boyutlarında mevcuttur.

Pirinç, gravür için düz levhalar, pirinç şeritler ve pirinç borular dahil olmak üzere çeşitli şekillerde mevcuttur. Pirinç borular, İzmir ‘de çeşitli çaplar, et kalınlıkları ve de mevcut uzunluklar nedeniyle çok çeşitli iç tasarım ve imalat uygulamalarında kullanılabilir.

Pirinç borular, yeni bir hayat vermek için ev ve aletlerinde, mobilyalarda dekoratif olarak kullanılabilir. Lambalar ve diğer aydınlatma armatürleri de pirinç borudan yapılabilir.

Pirincin yanı sıra bakır, oligodinamik (kendi kendini dezenfekte eden metaller) özelliklere sahip bir metaldir. Özetle antibakteriyel özelliklere sahiptir. Sonuç olarak, tüm bakır bazlı alaşımların da antimikrobiyal olduğunu varsaymak güvenlidir. Örneğin pirinç, saf bakır ile aynı antibakteriyel etkiye sahiptir, bu da pirinç boruları korkuluklar gibi sık dokunulan alanlarda kullanım için ideal kılar özellikle bu son günlerde.

Pirinç boru çok miktarda çinko içerdiğinden, metalin dezincifikasyon (çinko içeren alaşımlarda pirinç çinkonun zaman içinde yapıdan ayrışmasıyla oluşan korozyon, dezinsifikasyon olayı genellikle bakır-çinko alaşımlarında görülür) kanıtı göstermesi her zaman mümkündür. Alaşımın çinko kısmı bu işlem sırasında korozyona uğrar ve mukavemetini düşürür. Metal, asidik veya alkali olsun, değişmiş olan pH değerlerine sahip ayarlara maruz kaldığında, dezincifikasyon meydana gelir. Çinko, pirinçte bakırdan ayrılır ve arkasında kırmızımsı veya pembemsi bir renk tonu bırakır.

Pirinç Boru Bağlantı Parçaları Kullanmanın Faydaları nelerdir?

Piyasada çeşitli boru bağlantı parçaları bulunmaktadır. Neden pirinç parçaları tercih ederiz? Bu sorunun cevabı, bu tür bağlantı parçalarını kullanmanın yararlarında yatmaktadır. Pirinç boru bağlantı parçalarının faydaları şunlardır:

Mükemmel işlenebilirlik: Pirinç mükemmel dövülebilir özelliklere sahiptir. Bu, malzemenin bir çelik veya demir boruya kıyasla iyi bir esnekliğe sahip olduğu ve kolayca bükülebileceği için diğer malzemelere göre kalıplanması çok daha kolaydır. Pirinç bu kadar rahat şekil alabilmesine ve esnekliğine rağmen sağlamlığını ve dayanıklılığını koruyan bir metaldir.

Aşırı Dayanıklılık: Pirinç, dayanıklı ve sağlam bir metal olduğundan birkaç defa bahsettik. Uzun yıllar boyunca sürekli performans sağlayacak bağlantı parçaları arıyorsanız, pirinç boru bağlantı parçaları sizin için mükemmel bir seçimdir. Buna ek olarak, bu pirinç bağlantı parçaları kaynar su dahi içeren besleme hatlarında optimum performans sağlar.

Olağanüstü Çok Yönlülük: Pirinç boru bağlantı parçaları çok çeşitli ürün yelpazesine sahip olup şekil, boyut ve genişliklerde tedarik edilebilir. Bu da sıhhi tesisat sistemlerinde tüm çeşit kullanım için uygun hale getirir. Teknik özellikleri bir proje veya evinize tüm bir su hattı için pirinç boru bağlantı parçaları yüksek performans sunma yeteneğine sahiptir.

Korozyona Karşı Yüksek Direnç: Demir gibi metal bağlantı parçaları korozyon ve pas nedeniyle önemli aşınma ve yıpranmaya maruz kalır. Pirinç ve korozyon direncine sahip olduğu için herhangi oksitlenme söz konusu değildir. Pirinç boru bağlantı parçalarının aşındırıcı olmayan özellikleri, yüksek aşındırıcı su özelliklerine sahip alanlarda tercih edilmesinin sebebidir.

Yüksek Sıcaklık Toleransı: Pirinç iyi bir sıcaklık iletkenliğine sahiptir. Diğer malzemelere kıyasla daha yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyetine sahiptir. Bu, sıcak su dağıtım sistemleri için mükemmel hale getirir.

Bu saydıklarımız pirinç boru bağlantı parçalarını pek çok sıhhi tesisat uygulamasında popüler kılan nedenlerdir. Uygulamanız için yüksek kaliteli pirinç boru bağlantı parçaları satın almak için bu nedenler ilginizi çekti mi? Eğer öyleyse pirinç boru için Mert metal İzmir’de güvenilir ve lider bir adrestir. Kalifiye bilgili personeli, gereksinimlerinizden herhangi birine yardımcı olabilir.