Uzun yıllardır bakır ve bakır alaşımlarının ( Pirinç Çubuk, Pirinç Boru, Pirinç Şerit ) satışını ve pazarlamasını gerçekleştiren şirketimiz sektörün genel malzeme ihtiyacını temel düzeyde karşılamaktadır.Her zaman daha ileriye gitmeyi, mükemmele ulaşabilmeyi amaç edinen firmamız, Türkiye ve dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir.

Kuruluşumuzdan bu yana hedeflerimizden ve kalitemizden ödün vermeyerek; zengin, ölçülü ürün çeşitlerinin yanında isteğe göre standart dışı ölçülü malzeme teminini de gerçekleştirmeye çalışmaktayız. MERT METAL için en önemli kriter; zengin stok, uygun fiyat politikası ile verilen hizmeti sürekli kılmaktır. Firmamız müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını hızlı ve zamanında karşılama ilkesinden de hiç vazgeçmeyerek, müşteri memnuniyetini birinci hedefi olarak belirledi.

Şirketimizin satışını yaptığı ürünler standart olarak Avrupa ve Amerikan normlarında olup müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, her türlü ölçüde pirinç; yuvarlak, kare, dikdörgen, altıgen, sekizgen v.b çubukların yanı sıra değişik ölçü ve şekiller, özel profiller, lamalar, pirinç levha, pirinç şerit, pirinç borular da stoklarımızda yer almaktadır.